غذا-های-محلی-آذربایجان-(-کوکوی-لوبیا-سبز-)
3 0

غذا های محلی آذربایجان ( کوکوی لوبیا سبز )

نویسنده : جعفر دهقان اقدم یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

کوکوی لوبیا سبز(گوی لوبیه کوکوسی):

کوکوی لوبیا سبز از غذاهای سنتی و مجلسی تبریز میباشد که در مهمانی ها ،مراسم خاص و افطاری ها درست میشود. اگر در یکی از منازل تبریزی ها مهمان باشید حتما یکی از وعده های غذایی کوکوی لوبیا سبز میباشد و میتوانید طعم لذیذ آنرا بچشید.

این کوکوی لذیذ از گوش چرخ کرده، پیاز، تخم مرغ، زعفران و لوبیا سبز درست میشود. البته برای زیباتر کردن ظاهر این غذا و دادن کمی طعم ترش مانند با زرشک تزئین میشود.

مواد لازم:

لوبیا سبز

700 گرم

فلفل دلمه ای

2 عدد

پیاز

1 عدد

گوشت چرخ کرده

300 گرم

سیب زمینی

4 عدد

تخم مرغ

6 عدد

زعفران

به مقدار لازم

زرد چوبه

مقدار لازم

نمک

به مقدار لازم

ادویه

به مقدار لازم

فلفل سیاه

به مقدار لازم

روغن

به مقدار لازم

 

 

 ابتدا لوبیا را به طوری که آب آنها کاملا خشک شده باشد میپزیم. پیازها را تفت میدهیم ، رنگ پیازها که تغییر کرد فلفل دلمه ها را نیز به آنها اضافه میکنیم و سپس با لوبیا و هویج مخلوط و همچنین فلفل سیاه ، نمک و زرد چوبه را نیز به آنها اضافه کرده و خوب با یکدیگر تفت میدهیم.

حال نوبت سیب زمینی ها میباشد آنها ابتدا آبپز میکنیم و بعد داخل ظرفی رنده میکنیم. تخم مرغ هارا داخل ظرفی هم زده و به سیب زمینی رنده شده اضافه میکنیم. حالا مخلوط لوبیا سبز را بهمراه زعفران، فلفل سیاه، ادویه کاری و نمک را نیز اضافه کرده و باهم مخلوط میکنیم.

تابه را روی حرارت قرار داده و روغن میریزیم. مواد حاضر شده کوکو را داخل آن ریخته و با حرارت کم منتظر میمانیم تا کاملا مغز پخت شود سپس آنرا برمیگردانیم تا قسمت دیگر آن نیز پخته شود.

کوکوی لوبیا سبز شما حاضر است.

پست های مرتبط

غذا-های-محلی-آذربایجان-(-کوفته-تبریزی-)
1 0

غذا های محلی آذربایجان ( کوفته تبریزی )

نویسنده : جعفر دهقان اقدم ۱۳۹۷/۰۳/۲۲

غذا های محلی آذربایجان تنوع و رنگ و طعم خاص خود را دارند و تا به حال توانسته است هر مهمان و گردشگری را با ذائقه و سلیقه متفاوت راضی نگه دارد .

ادامه مطلب
پنیر-محلی-آذربایجان
0 0

پنیر محلی آذربایجان

نویسنده : بایقوش ۱۳۹۷/۰۲/۰۹

پنیری حاصل شده از شیر خالص تولید شده در چراگاه‌های زینجناب است. آب مورد استفاده جهت تولید این پنیر از چشمه‌های سرشار و معدنی لیقوان و بدون کمترین آهک و نمک‌ها و رسوب‌ها است.

ادامه مطلب

ثبت نظر

نظرات ( 0 )