مقایسه-کیفیت-فیلم-ها-براساس-تراکم-پیکسل
2 0

مقایسه کیفیت فیلم ها براساس تراکم پیکسل

نویسنده : علی ابریشمی دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷

در زیر به تعداد پیکسل در هر رزولوشن بر اساس ابعاد 16:9 محاسبه شده است

:480p  485 پیکسل به صورت افقی و 480 پیکسل به صورت عمودی در این رزولوشن وجود دارد که هر ردیف به صورت ترتیبی در کنار هم قرار داده شده اند.

:720p  تراکم پیکسل 720p دارای 1280 پیکسل به صورت افقی و 720 پیکسل به صورت عمودی است که هر خط بعد از دیگری نمایش داده می شود.

1080p : در این رزولوشن 1920 پیکسل به صورت افقی و 1080 پیکسل بصورت عمودی وجود دارد که به نوبه و به ترتیب کنار هم قرار گرفته اند.

تعداد پیکسل هایی که یک تصویر 720p را تشکیل می دهند حدود 1 میلیون است (معادل 1 مگاپیکسل در یک دوربین دیجیتال)، در حالی که 2 میلیون پیکسل در یک تصویر 1080 پیکسل وجود دارد. این به این معنی است که یک تصویر 1080p می تواند جزئیات بیشتری از یک تصویر 720p نمایش دهد و این در رزولوشن 480p نیز صدق می کند.

تراکم پیکسل ، اندازه صفحه نمایش و فاصله صندلی از صفحه نمایش باید مورد توجه قرار گیرد. اگر شما یک پروژکتور دارید، تعداد پیکسل هایی که برای هر یک نمایش داده می شوند، صرف نظر از اندازه صفحه نمایش است اگر چه تغییراتی در تعداد پیکسل ها در هر اینچ وجود دارد این به این معنی است که با افزایش صفحه نمایش، پیکسل ها بزرگتر می شوند، بنابراین فاصله صندلی شما بر روی جزئیات نمایش داده شده روی صفحه نمایش تاثیر خواهد گذاشت.

پست های مرتبط

ورنی-ابریشمی
0 0

ورنی ابریشمی

نویسنده : گروه مقاله نویسی بایقوش ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

ورنی يا سوماك شاخص‌ترین صنعت دستی عشاير آذربايجان

ادامه مطلب
معنی-بایقوش
1 1

معنی بایقوش

نویسنده : گروه مقاله نویسی بایقوش ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

بایقوش در زبان ترکی آذربایجانی و ترکی استانبولی به معنی جغد میباشد.

ادامه مطلب

ثبت نظر

نظرات ( 0 )