تاثیر-بازی-های-فکری-روی-کودکان
2 0

تاثیر بازی های فکری روی کودکان

نویسنده : مهرداد حبیبی پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷

تاثیر بازی های فکری روی کودکان می تواند یکی از مهمترین تاثیراتی است که باعث رشد سریع ذهنی کودکان می شود. دلایل بسیاری وجود دارد که می تواند بازی های فکری را برای کودکان حائز اهمیت می باشد یکی از مهمترین آنها فراگیری اعتماد به نفس و ایجاد خلاقیت بسیار در مدیریت زندگی و ابعاد اجتمایی می باشد. در مقابل بازی های رایانه ای مخرب که بعضا باعث تخریب احساسات و بعضا باعث کاهش سلامتی جسمانی می شود.

 

تاثیر بازی های فکری روی کودکان

یکی از دلایل اصلی که کودکان به بازی های کامپیوتری روی می آورند عدم محبت و نزدیکی خانواده می باشد. در این دوره از جامعه بیشتر خانواده ها اکثرا به فکر کسب درآمد و تامین رفاه خانواده هستند و از جزئیات خانواده از جمله تربیت فرزندان و کمک به جلوگیری از تنهایی آنها دست کشیده اند و به نیاز های مادی بیشتر از نیاز های روحی و روانی خانواده و کودکانشان اهمیت می دهند.

 

تاثیر بازی های فکری روی کودکان

تاثیر بازی های کامپیوتری و فضای مجازی

گسترش فناوری و فضای مجازی باعث شده تا کودکان و نوجوانان و همچنین خانواده ها و والدین را در خود درگیر می کند و بیشترین وقتی که والدین و همچنین کودکان در طول روز با آن صرف می کنند همین فضای مجازی و بازی های مخرب رایانه ای هستند که اغلب باعث وقت تلف کنی و اغلب مواقع باعث تخریب روحیه می شود.

 

جایگزین مناسب برای بازی های رایانه ای ناسالم

بازی های فکری جایگزین بسیار مناسبی برای بازی های کامپیوتری ناسالم و فضای مجازی می باشد که یکی از مهم ترین علت های استفاده از این نوع بازی ها بروز خلاقیت، افزایش اعتماد به نفش، وارد شدن به جمع اجتماع و پیشرفت ذهنی کودکان می باشد.

بازی های بسیاری در این زمینه ها ساخته شده است و شرکت های بسیاری اقدام به تولید این بازی ها می کنند که بعضا متناسب با سن کودکان عمل می کنند. یکی از تولید کنندگان بازی های فکری کارابال می باشد که بازی های فکری بسیار جذاب و متنوع برای کودکان تولید می کند. همچنین بازی هایی که تولید می کند از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی برخوردارند تا هم کودکان بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند و هم هزینه و تهیه آن برای خانواده کودکان مشکل نباشد.

 

بازی جنگل الفبای فارسی

جنگل الفبای کارابال حاصل تحقیق و بررسی متخصصین شرکت کارابال فریار می باشد. در طراحی این مجموعه از اصول مهم روانشناختی کودک بهره گرفته شده است و با توجه به اینکه آموزش بصری در کنار فعالیت های فیزیکی نقش به سزایی در یادگیری کودکان دارد به صورت یک بسته آموزشی کاربردی در قالب سرگرمی، با لحاظ کردن کلیه معیار های آموزشی تهیه گردیده است.

تاثیر بازی های فکری روی کودکان

جنگل الفبای کارابال از طریق افزایش فعالیت های ذهنی باعث افزایش درک مفاهیم، قدرت شناخت، یادگیری و حل مسئله می شود و علاوه بر آموزش حروف فارسی در خلاقیت و هوش کودکان تاثیر گذاشته و این بسته را در زمره بازی هایی قرار می دهد که در تعالی رشد و  رشد آموزشی کودک نقش به سزایی را ایفا میکند.

 

برای خرید جنگل الفبای فارسی وارد لینک زیر شوید

تاثیر بازی های فکری روی کودکان

 

 

تاثیر بازی های فکری دسته جمعی

بسیاری از کارشناسان کودکان معتقد اند تا بازی های دسته جمعی بیشتر انجام شود زیرا تخلیه انرژی و رشد سریع همراه با همکاری و رقابت در آن اتفاق می افتد و این امر باعث می شود تا کودکان رقابت را نیز آموزش ببینند و بتوانند درک کنند تا در زندگی رقابت عامل موفقیت فردی است.

تاثیر بازی های فکری روی کودکان

پیشنهاد ما به والدین عزیز تهیه خلاقانه ترین بازی های فکری برای کودکانشان می باشد. یکی از این بازی ها که به صورت دسته جمعی بازی می شود بازی گنج کارابال می باشد.

 

گنج کارابال یک بازی گروهی جذاب و مفرح است که می‌توان آن را دو نفره، چهار نفره یا هشت نفره انجام داد. هدف از این بازی برنامه ‌ریزی راهبردی برای رسیدن به گنج‌های سرزمین کارابال است. در ضمن باید تلاش کرد مهره‌های حریف را قبل از رسیدن به خانه‌های امن، از بازی بیرون انداخت.

تاثیر بازی های فکری روی کودکان

گنج کارابال با کیفیتی مطلوب و در یک جعبه‌ی زیبا عرضه شده است. این نوع بازی ها کودکان را برای رسیدن به هدف خاصی تشویق می کند. مسیر زندگی کودکان دارای خطرات و موانع بسیاری است، این بازی کمک می کند تا کودکان هدفی را در زندگی برای خود ایجاد کرده و برای رسیدن به آن هدف از موانع و خطرات راه با مدیریت هر چه بیشتر بگذرند.

 

برای خرید بازی گنج کارابال وارد لینک زیر شوید

تاثیر بازی های فکری روی کودکان

پست های مرتبط

معنی-بایقوش
1 1

معنی بایقوش

نویسنده : گروه مقاله نویسی بایقوش ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

بایقوش در زبان ترکی آذربایجانی و ترکی استانبولی به معنی جغد میباشد.

ادامه مطلب
قاچاق-نبی
3 0

قاچاق نبی

نویسنده : گروه مقاله نویسی بایقوش ۱۳۹۷/۰۴/۳۰

«قاچاق نبی» شخصیتی مبارز و ظلم ستیز بود که در یک صد سال اخیر مبارزات دهقانی را رهبری می کرد.

ادامه مطلب

ثبت نظر

نظرات ( 0 )