آسیستان-پروفسور-دکتر-داود-ابراهیمی
0 0

آسیستان پروفسور دکتر داود ابراهیمی

نویسنده : مریم چرخ انداز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

مختصری از زندگی و فعالیت‌های حرفه‌ای  آسیستان پروفسور دکتر داود ابراهیمی

متخصص روانشناسی

 

آسیستان پروفسور دکتر داود ابراهیمی

 

داوود ابراهیمی در سال 1357 از دانشگاه تبریز در رشته روانشناسی فارغ التحصیل شد. وی بعد از فارالتحصیلی سال‌ها به عنوان کارشناس مسئول بهداشت روانی استان آذربایجان شرقی انجام وظیفه کرد. او در سال 1362، در کشور هندوستان دوره آموزش هیپنوتیزم و انرژی درمانی را طی نموده و در سال 1364 بزرگترین گردهمایی بهداشت روانی کشور را در دانشگاه تبریز برگزار نمود. داود ابراهیمی در سال 1377 از دانشگاه استانبول موفق به دریافت مدرک دکترای تخصصی روانشناسی شد. او در این سال‌ها همچنین دوره ان ال پی  و کوچینگ را فرا گرفته است. دکتر داود ابراهیمی؛ به مدت سی سال مقیم کشور ترکیه و ساکن شهر استانبول است و سال‌هاست که در مرکز درمانی خود، روان درمانی مثبت گرایی اجرا می‌کند. او در عین حال در دانشگاه‌های مختلف ترکیه از جمله دانشگاه اسن یورت استانبول مشغول تدریس روانشناسی است.

 

آسیستان پروفسور دکتر داود ابراهیمی

 

خرید کتاب هفت گام تا خوشبختی اثر دکتر ابراهیمی

به ترجمه: مریم چرخ انداز

 

عشقی که دکتر ابراهیمی به وطن خود دارد، او را برآن داشته که بقیه عمر و تجربیات خود را وقف کشور و زادگاهش تبریز نماید. او در ایران، ترکیه و نخجوان بیش از 10 جلد کتاب به چاپ رسانده است.  «بهداشت روانی خانواده»، «روانشناسی کودک عقب مانده»، «زن دوم»، «حکمت کهن»، «کتاب ازدواج»، «هفت گام تا خوشبختی» ( این کتاب به زبان های فارسی، ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی منتشر شده است)، «عروس و مادرشوهر» از دیدگاه روانشناسی اجتماعی و  «حسادت» از دیدگاه روانشناسی اجتماعی نمونه‌هایی از کتاب‌های چاپ شده وی است.

دکتر ابراهیمی سال‌هاست در ارتباط با تخصص‌اش در بیش از دویست برنامه تلویزیونی حضور و در بیش از پانصد کنفرانس و سخنرانی در مراکز علمی و دانشگاهی ترکیه شرکت داشته است و برای شرکت‌های تولیدی، خدماتی و تجاری در موضاعاتی چون روش‌های بالابردن راندمان و کارایی کارکنان، جلوگیری از استرس و فشارهای کاری، روش برخورد با انسان‌های سخت و مشکل‌دار، روانشناسی مثبت اندیشی و تاثیر آن بر محیط کار، بهداشت روانی محیط کار و خانواده و مراقبه آموزش و مشاوره می‌دهد.

 

پیشنهاد می شود مقاله شرح حال و کتاب شناسی دکتر صمد سرداری نیا مطالعه شود.

پست های مرتبط

دکتر-صمد-سرداری-نیا
2 1

دکتر صمد سرداری نیا

نویسنده : گروه مقاله نویسی بایقوش ۱۳۹۷/۰۹/۲۰

صمد سرداری‌نیا تاریخ‌نگار و پژوهشگر تاریخ معاصر آذربایجان در 1326 در تبریز به دنیا آمد. از اعضای اصلی هیئت تحریریه مجله وارلیق بود و از طرف دانشگاه ملی باکو، دکترای افتخاری دریافت کرد.

ادامه مطلب
پروین-اعتصامی
0 0

پروین اعتصامی

نویسنده : گروه مقاله نویسی بایقوش ۱۳۹۷/۰۴/۱۴

خلاصه زندگینامه مشهور ترین شاعره ایرانی

ادامه مطلب

ثبت نظر

نظرات ( 0 )