خواص--زنجبیل
0 0

خواص زنجبیل

نویسنده : سجاد فیاض دل پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

کمک به هضم غذا و گوارش

بیشتر افراد در هضم غذا مشکل دارند برای سلامتی هاضمه زنجبیل بهترین دوست انان است زنجبیل به افزایش توانایی بدن برای خالی کردن غذا از معده و خالی کردن کامل شکم کمک می کند.هرچه هضم بدن شما کارامد تر باشد انرژی بیشتری خواهید داشت چون تقریبا 60% از انرژی بدن شما به سوخت وساز بدن می رود.بنابر این زنجبیل نه تنها به رفع سو هاضمه و خالی کردن شکم کمک می کند بلکه میزان مصرف انرژی بدن شما را نیز کاهش می دهد.

باعث کاهش فشار خون می شود

زنجبیل برای بهبود فشار خون قطر رگ های خونی بدن را افزایش می دهد و سبب کاهش فشارخون کلی بدن می شود .همچنین زنجبیل حاوی پتاسیم است تحقیقات نشان داده است این مواد معدنی در کاهش فشار خون بسیار موثر بوده است.


خواص زنجبیل

زنجبیل

ضد باکتری بودن

اگر هنوز به خواص دارویی زنجبیل قانع نشده اید،. محققان دریافته اند که زنجبیل یک آنتی باکتری موثر برای بسیاری از باکتری‌های مقاوم در برابر دارو است.

تنظیم کننده قند و خون

 

یکی از بیماری هایی که افراد بسیاری را دچار کرده بیماری قند خون است بهترین روش کاهش قند خون مصرف گیاهان دارویی است یکی از بهترین گیاهان دارویی موثر در کاهش دیابت زنجبیل است.البته ناگفته نماند که تنها زنجبیل باعث کاهش و کنترل دیابت نمی شود گیاهان دیگری هم برای کاهش قند خون نیز هستند از جمله از انها گزنه، شنبلیله است متخصصان بایقوش با تحقیقات در مورد گیاهان موثر در کاهش قند خون پک 4گیاه موثر در  کنترل دیابت برای افرادی که مبتلا به بیماری قند خون هستند.

 

برچسب ها :

ثبت نظر

نظرات ( 0 )